DZIECIĘCE WIERSZOWANIE

Dnia 17 kwietnia 2018 r. w Przedszkolu Samorządowym Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Chrzanowie odbył się IX Gminny Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski ,,Dziecięce Wierszowanie'' 2018 r.

Organizatorami konkursu było Przedszkole Samorządowe Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Chrzanowie.

Nagrody ufundowali Burmistrz Miasta Chrzanów oraz Stowarzyszenie Pomocy Szkole ,,Małopolska" (książki o wartości 300zł).

W tym roku dzieci recytowały wiersze różnych poetów.

Konkurs podzielony był na trzy kategorie:

I kategoria: dzieci z niepełnosprawnością,

II  kategoria: dzieci 3 i 4 letnie, kategoria,

III dzieci:5 i 6 letnie.

Poziom był bardzo wysoki a dzieci wszystkie wykazały się dużym talentem. W każdej kategorii przyznano po trzy miejsca i wyróżnienia.

Celem konkursu jest stwarzanie dzieciom możliwości do zaprezentowania utworów wierszowanych, popularyzacja literatury dziecięcej, rozbudzanie wrażliwości literacko - artystycznej oraz dbałość o kulturę żywego słowa.

Każdy z uczestników konkursu otrzymał dyplom oraz atrakcyjną nagrodę.

Stowarzyszenie Pomocy Szkole ,,Małopolska" reprezentowała pracownica Pani Agnieszka Kania, która odebrała podziękowania dla Pana Prezesa SPSM Bohdana Piotrowicza oraz dla Pani Przewodniczącej Zarządu Powiatowego Chrzanów Barbary Wacławek.

Wszystkim uczestnikom składamy gratulacje i życzymy dalszego rozwoju talentów literackich.

W dniach od 26.02.2018 r. do 16.03.2018 r. jak również w dniu podsumowania konkursu na terenie Przedszkola Samorządowego Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Chrzanowie została przeprowadzona zbiórka publiczna przez Stowarzyszenie Pomocy Szkole ,,Małopolska” dla przedszkolaka Mateuszka, który poważnie zachorował.

Leczenie i terapia będzie długotrwała i bardzo kosztowna.

Zebrano 900 zł i kwotę w całości przekazano rodzicom chłopca.

„Miarą twojego człowieczeństwa

jest wielkość twojej troski

o drugiego człowieka”

ks. Mieczysław Maliński

Za udzielone wsparcie serdecznie dziękujemy.